Cenová ponuka

Tepovanie kobercov,  tepovanie čalúnenia, sedačiek, kresiel, taburetiek, matracov

PODROBNÝ POPIS

Naša spoločnosť ponúka odborné hĺbkové čistenie kobercov (tepovanie) s využitím viacerých spôsobov na dosiahnutie požadované výsledného efektu. Ako jedna z mála firiem na Slovensku disponujeme profesionálnymi strojmi z Ameriky, ktoré disponujú tlakom čerpadla od 6 do 40 barov s ohrevom vody až na 100°C. S týmito technológiami zabezpečíme hĺbkové tepovanie s horúcou vodou, ktorá nečistoty uvoľňuje až 40 x rýchlejšie ako konkurenčné tepovače bez ohrevu vody. Proces čistenia je ekologickejší oproti bežným tepovačom, keďže nie je potrebné používať agresívne chémie a zároveň sa koberce dezinfikujú už pri teplote 60°C. V našej spoločnosti disponujeme len profesionálnymi chémiami a väčšina našich chémií má ochranné známky ECOLOGO a WoolSafe, ktoré potvrdzujú nízky dopad na životné prostredie, podložené vedeckým výskumom a šetrnosť materiálu pri tepovaní.
Tepujeme všetky druhy kobercov, podľa materiálu – prírodné a syntetické, podľa dĺžky vlákna – krátky a dlhý vlas.
Pred samotným tepovaním kobercov sa vykoná obhliadka, aby sa zabezpečil správny technologicky postup pre dokonalé a bezpečné tepovanie kobercov.
Pomocou profesionálnych technológií vytvárame konkurenčnú výhodu pri tepovaní.

Postup tepovania:
pri väčšom až extra znečistení sa aplikuje aktívny enzymatický predsprej a následne použijeme jednokotúčový stroj alebo stroj s rotujúcimi valcovými kefami (kefy rotujú oproti sebe, tým koberec čistia hĺbkovo v oboch smeroch) vďaka čomu sa zbavíme fľakov a nečistôt až do hĺbky vlákna. Následne nastáva proces tepovania respektíve extrakcia mokrou cestou jedným z našich profesionálnych tepovačov s vysokým výkonom.
Disponujeme aj profesionálnym kobercovým automatom, ktorý jedným ťahom čistí, kefuje a odsáva znečistenie. Tento postup je vhodný pri väčších plochách a bežnom znečistení, keďže koberce sa nepremáčajú a doba schnutia je až o 1/3 nižšia ako pri bežnom čistení. Pri tepovaní sa odstraňujú fľaky, prach, voľné alergény, ktoré nie je vidieť voľným okom.
Novinkou v oblasti tepovania kobercov je enkapsulačné čistenie, ktoré je veľmi obľúbené najmä v hoteloch a v priestoroch, kde je potrebné mať koberce ihneď k dispozícií. Na tento spôsob čistenia sa používa orbitálny jednokotúčový stroj s kobercovými padmi. V prvom kroku sa spraví predsprej kobercov, kde sa aplikuje špeciálne ekologická chémia a následne sa pomocou orbitálneho stroja začne proces čistenia, ktorý pri vysokých otáčkach čistí koberec do hĺbky s minimálnou vlhkosťou.
Ďalšou novinkou v oblasti čistenia kobercov je používanie CRB strojov. Ide o čistenie pomocou protismerne rotujúcich kief, ktoré sú určené buď k suchému čisteniu kobercov pomocou absorpčnej zmesi alebo k šampónovaniu kobercov. Zároveň sa využívajú na zapracovanie čistiacich prostriedkov do hĺbky vlákna. Po vytepovaní sú koberce zbavené nečistôt, pachov a sú obnovené farby vlákien. V prípade potreby disponujeme profesionálnym sušičom na koberce, ktorý vytvára silný prúd vzduchu a urýchľuje proces schnutia. Tepujeme všetky druhy kobercov – kusové, celoplošné, z prírodných a umelých vlákien s krátkym a dlhým vlasom. 

Pred samotným tepovaním je nutné koberec povysávať vysávačom s rotačnou kefou, ktorý hĺbkovo odstráni vlasy, chĺpky, piesok, prach a podobné nečistoty, ktoré bežným vysávaním neodstránime.

Čistenie čalúneniatepovanie sedacích súprav, matracov, kresiel a stoličiek prebieha najčastejšie extrakčnou metódou. Podľa potreby a rozsahu znečistenia sa zvolí presný postup čistenia. Pri väčšom až extra znečistení sa aplikuje aktívny enzymatický predsprej, čím odstránime rôzne nečistoty a následne môže nastať proces tepovania. Pomocou rozprašovača aplikujeme chémiu, následne pomocou malého jednokotučového stroja s jemnou kefou vyčistíme povrch čalúnenia, čím odstránime viditeľné nečistoty a v poslednom kroku nastáva proces tepovania teda extrakcie – hĺbkové tepovanie, pri ktorom dochádza k odstráneniu nečistôt pomocou tepovača s ohrevom vody. Pri tepovaní sa odstraňujú fľaky, prach, voľné alergény, ktoré nie je vidieť voľným okom. Po vyčistení je čalúnenie zbavené nečistôt, pachov a sú obnovené farby čalúnenia.  Na čistenie čalúnenia používame len chémie, ktoré majú ochranné známky ECOLOGO a WoolSafe, ktoré potvrdzujú nízky dopad na životné prostredie, podložené vedeckým výskumom a šetrnosť materiálu pri čistení. Čistením vieme odstrániť žuvačky, krv, moč a podobné znečistenia. Pokiaľ takéto znečistenie vznikne, odporúčame nás kontaktovať čo najskôr, tým zvýšime šancu na úplne odstránenie fľakov bez narušenia štruktúry vlákien, ktoré by sa mohli postupne narušiť.

Ponúkame jednorazové alebo pravidelné čistenie interiéru a automobilov, dodávok, autobusov, vlakov, lietadiel a kamiónov. Disponujeme len profesionálnou chémiou, pomocou ktorej dosahujeme efektívne výsledky čistenia.

Our Story

Exponent WordPress theme is insanely flexible and amazingly easy to use. This alone would be enough for a 5 star rating. 

Get started swiftly & easily by importing a demo of your choice in a single click. Over 30 high quality professionally designed pre-built website concepts to choose from.

Exponent is a modern business theme, that lets you build stunning high performance websites using a fully visual interface. Start with any of the demos below or build one on your own.

Join our team

Fotogaléria

Video